Siemens Careers

Configuration Manager - PC based automation - Plzeň

Plzen, Czech Republic
Research & Development

English (UK)

Job Description

V našem R&D centru Corporate Technology se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens pro průmyslovou automatizaci.

Příležitost pracovat na projektu: PC Based Automation – jako Release and Configuration Manager pro průmyslové PLC na PC platformě.

Vaším úkolem bude

  • koordinace, návrh a plánování release procesů
  • vyjednávání plánů s interními zákazníky
  • zajištění a správě potřebného HW a SW pro release a deployment
  • určení kompatibility releasů a identifikaci možných rizik
  • spolupráce na integračních procesech a tvorbě skriptů
  • úzká spolupráce s agilním týmem vývojářů a testerů (SCRUM)
Těšit se můžete na
  • bonus za nástup do společnosti ve výši 100 000 Kč
  • relokační balíček ve výši 50 000 Kč
  • zajímavé projekty realizované ve spolupráci s vývojovými centry koncernu Siemens AG
  • špičkově vybavené pracoviště
  • každodenní využití anglického jazyka
  • unikátní technologie a know-how
Co u Vás oceníme
  • vysokoškolské vzdělání technického směru, případně adekvátní praxi v oboru
  • dobrou znalost angličtiny, znalost němčiny výhodou
  • pokročilou znalost OS Windows (7/10, WS2008, WS2012) - administrace
  • znalost OS Linux – administrace
  • základy programování nebo skriptování (Python, Windows PowerShell, Linux Bash)
  • obecná znalost agilního přístupu k vývoji SW
  • praktické zkušenosti s metodikou SCRUM (výhodou)
  • chuť učit se nové věci a dále se odborně vzdělávat
  • výhodou je znalost verzovacích systémů (GIT)
  • výhodou je znalost PLC Simatic
Můžeme Vám nabídnout
  • práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost
  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • systematickou podporu expertního rozvoje
  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens
  • otevřené možnosti expertního i manažerského růstu
  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office
  • individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • příspěvek na stravování ve formě stravenek
  • možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma

Job ID: 100441

Organisation: Corporate Technology

Experience Level: Early Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected