Siemens Careers

Staż w dziale wsparcia technicznego urządzeń programowalnych SIMATIC

Warszawa, Poland; Łódź Voivodeship, Poland
Sales

English (UK)

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa / Łódź
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2019
Wymiar etatu: min. 25 godzin tygodniowo

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Interesujesz się automatyką przemysłową i stosowanymi w niej technologiami? Chciałbyś mieć kontakt z klientami zewnętrznymi i rozwijać się w obszarze technicznego wsparcia sprzedaży? Jeśli tak – nasza oferta jest dla Ciebie.

W ramach Stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą systemów SIMATIC (m.in. sterowników PLC, wizualizacji HMI, techniki napędowej) a także rozwiniesz umiejętności niezbędne do pracy w charakterze Inżyniera Wsparcia Sprzedaży lub Specjalisty ds. Sprzedaży.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Zapoznanie z portfolio produktów oferowanych przez dział (m.in. sterowniki programowalne S7, panele operatorskie, technika napędowa);
  • Uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych;
  • Wsparcie techniczne dla produktów SIMATIC w systemie ASSIST;
  • Przygotowanie materiałów szkoleniowych;
  • Zarządzanie bazą sprzętu akwizycyjnego;
  • Pomoc w prowadzeniu warsztatów i szkoleń technicznych;
  • Współpraca z działem handlowym.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Student (ukończony przynajmniej III rok) lub absolwent studiów technicznych na kierunku automatyka, elektronika, mechatronika lub kierunki pokrewne;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w tym język techniczny);
  • Znajomość podstawowych zagadnień z obszaru automatyki przemysłowej (pomiary, sterowanie, zasilanie urządzeń);
  • Znajomość oprogramowania TIA Portal;
  • Znajomość języków oprogramowania C#, Java Script, PHP będzie dodatkowym atutem;
  • Dyspozycyjność do pracy w wymiarze min. 25h tygodniowo na czas trwania stażu;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych (ok. 20% czasu pracy) w drugiej części stażu;
  • Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów;
  • Zdolność do efektywnej pracy w zespole;
  • Zainteresowanie obszarem prowadzenia szkoleń technicznych;
  • Inicjatywa, zaangażowanie i konsekwencja w realizacji powierzonych zadań.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

  • Roczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Możliwość zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin i połączenia pracy z nauką;
  • Pracę w biurze Siemensa w Warszawie lub w Łodzi;
  • Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z branży automatyki przemysłowej;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Możliwość pozyskania i rozwoju wiedzy technicznej z obszaru urządzeń SIMATIC;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku inżyniera wsparcia technicznego lub specjalisty ds. sprzedaży;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać i prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Więcej informacji znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Job ID: 100704

Organization: Digital Factory

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected