Siemens Careers

Staż w obszarze ofertowania i realizacji zamówień (energetyka)

Gdansk, Poland
Sales

English (UK)

Job Description

Miejsce pracy: Gdańsk
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2019r.
Wymiar etatu: minimum 30 godzin tygodniowo

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Jesteś studentem lub absolwentem kierunku związanego z obszarem energetyki lub elektrotechniki? Szukasz możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w zakresie ofertowania, realizacji zamówień i wsparcia technicznego? Interesują Cię urządzenia energetyczne, a także lubisz pracę z ludźmi? Jeśli tak - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

Dzięki udziałowi w Stażu zyskasz możliwość współpracy z doświadczonymi specjalistami, którzy wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy na stanowisku Specjalisty ds. Ofertowania.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Rejestracja zapytań ofertowych w systemie i wydawanie opinii o zapytaniu;
  • Analiza wymagań klienta i wstępny dobór urządzeń WN i SN;
  • Współpraca z zagranicznymi fabrykami Siemensa  w celu przygotowania oferty od strony technicznej;
  • Udział w procesie negocjacji technicznych;
  • Przygotowywanie zapytań ofertowych i (porównywanie danych, kalkulacja kosztów);
  • Współudział w przygotowywaniu finalnej formy ofert handlowych.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony przynajmniej IV rok studiów w obszarze elektrotechniki i energetyki;
  • Znajomość zagadnień z obszaru aparatury rozdzielczej WN i SN;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i rozumienie dokumentacji technicznej;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office (Excel, PowerPoint);
  • Proaktywność oraz inicjatywa w działaniu;
  • Odpowiedzialność za realizację zleconych działań, skuteczność;
  • Ciekawość i chęć poszerzania wiedzy;
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, budowaniu relacji;
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu;
  • Dyspozycyjność do pracy w wymiarze minimum 30 godzin tygodniowo na czas trwania stażu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

  • Roczny, płatny staż w innowacyjnej, renomowanej organizacji;
  • Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Poznanie procesów tworzenia ofert technicznych i handlowych oraz ich realizacji w dużej, międzynarodowej firmie o rozbudowanej strukturze;
  • Poszerzenie wiedzy w zakresie najnowszych rozwiązań technicznych aparatury WN i SN;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku Specjalisty ds. Ofertowania;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać i prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Więcej informacji znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Job ID: 100711

Organization: Energy Management

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Either

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected