Siemens Careers

Staż w obszarze sprzedaży rozwiązań Industry 4.0

Katowice, Poland
Sales

English (UK)

Job Description

Miejsce pracy: Katowice
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2019
Wymiar etatu: min. 30h tygodniowo

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Interesujesz się nowymi technologiami? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat digitalizacji przedsiębiorstw i koncepcji Industry 4.0? Zależy Ci na pracy z klientami i rozwoju w kierunku sprzedaży? Ciekawi Cię, jak będzie wyglądała #FabrykaPrzyszłości? Jeśli tak – nasza oferta jest dla Ciebie.

W ramach Stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą najnowszych rozwiązań Siemensa w obszarze automatyki przemysłowej i digitalizacji, a także rozwiniesz umiejętności budowania relacji z klientami niezbędne do pracy w charakterze Specjalisty ds. Sprzedaży.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego w Katowicach!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Poznanie portfolio produktów i systemów automatyki przemysłowej Siemensa (m.in. sterowniki programowalne S7, technika napędowa, oprogramowanie dla przemysłu);
  • Analiza rynku przemysłowego, wybranych branż i klientów;
  • Poznanie zakresu działania i specyfiki poszczególnych działów obsługujących klientów (sprzedaż, wsparcie techniczne, logistyka, finanse);
  • Przygotowywanie scenariuszy spotkań sprzedażowych – m.in. analiza profilu klienta, badanie potrzeb, dobór argumentacji, przedstawienie oferty;
  • Planowanie i organizacja spotkań z klientami;
  • Uczestnictwo w spotkaniach sprzedażowych z klientami;
  • Wsparcie w opracowywaniu strategii sprzedaży i przygotowywania koncepcji rozwiązań dla klientów.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Student ostatniego roku lub absolwent studiów na jednym z poniższych kierunków:
    • Informatyka,
    • Inżynieria produkcji, automatyka, robotyka,
    • Mechanika, mechatronika,
    • Ekonomia, zarządzanie, psychologia biznesu i kierunki pokrewne.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (w tym język techniczny);
  • Bardzo dobra znajomość Microsoft Excel;
  • Mile widziane doświadczenie w sprzedaży / kontakcie z klientem;
  • Zainteresowanie obszarem nowych technologii;
  • Znajomość tematyki Industry 4.0 będzie dodatkowym atutem;
  • Dyspozycyjność do pracy w wymiarze min. 30h tygodniowo na czas trwania stażu;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych i szkoleń w początkowym okresie stażu (wakacje);
  • Chęć do rozwoju w obszarze sprzedaży i kontaktu z klientem;
  • Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów;
  • Wysoka kultura osobista;
  • Umiejętności efektywnej pracy w zespole;
  • Kreatywność i zaangażowanie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

  • Roczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Możliwość zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin i połączenia pracy z nauką;
  • Wsparcie profesjonalistów i współpracę z pasjonatami tematu  #fabryka przyszłości;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Możliwość pozyskania i rozwoju wiedzy technicznej z obszaru Digital Industry;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać i prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Więcej informacji znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Job ID: 100897

Organization: Digital Factory

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected