Siemens Careers

Staż w zespole wsparcia technicznego w obszarze bezpieczeństwa pożarowego

Warszawa, Poland
Sales

English (UK)

Job Description

Miejsce pracy: Warszawa
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony (12 miesięcy)
Rozpoczęcie stażu: 1 lipca 2019r.
Wymiar etatu: pełny etat

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Szukasz możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w branży automatyki budynkowej? Interesują Cię zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym i chcesz poszerzyć swoją wiedzę techniczną w tym zakresie?  Jeśli tak – nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

W ramach Stażu pozyskasz wiedzę dotyczącą systemów bezpieczeństwa pożarowego, analizy i przygotowania ofert oraz projektów, a także rozwiniesz wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w charakterze Inżyniera Wsparcia Technicznego.

Zostań kolejnym #FutureMaker i dołącz do naszego Programu Stażowego!

Jakie będą Twoje zadania?

  • Poznanie portfolio systemów bezpieczeństwa pożarowego oferowanych przez dział;
  • Analiza dokumentacji dla realizowanych projektów dotyczących m.in. systemów SSP, gaszenia, zarządzania bezpieczeństwem (DMS);
  • Przygotowywanie informacji techniczno-handlowych;
  • Wsparcie przy wdrażaniu nowych narzędzi projektowych;
  • Uczestnictwo w przygotowaniu i prowadzeniu szkoleń z oferowanych systemów;
  • Tłumaczenie i aktualizacja dokumentacji technicznej;
  • Analiza rynkowa i konkurencji.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony przynajmniej IV rok studiów technicznych, kierunek: automatyka, elektrotechnika, elektryka lub pokrewne;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (w szczególności język techniczny);
  • Znajomość podstawowych zagadnień z systemów bezpieczeństwa budynkowego i automatyki budynkowej;
  • Umiejętność czytania dokumentacji i rysunków technicznych;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office (Excel, PowerPoint) oraz AutoCAD;
  • Dyspozycyjność do pracy w pełnym wymiarze etatu na czas trwania stażu;
  • Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych (ok. 20% czasu pracy) w drugiej części stażu;
  • Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów;
  • Zdolność do efektywnej pracy w grupie;
  • Dobre umiejętności analityczne;
  • Inicjatywa, zaangażowanie i konsekwencja w realizacji powierzonych zadań.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

  • Roczny, płatny staż w organizacji będącej liderem rynku technicznego;
  • Zdobycie doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z branży automatyki budynkowej;
  • Indywidualny plan rozwoju i wsparcie Opiekuna stażu;
  • Możliwość pozyskania wiedzy technicznej z obszaru systemów bezpieczeństwa pożarowego;
  • Możliwość uczestniczenia w najbardziej prestiżowych i zaawansowanych projektach w zakresie zabezpieczania budynków w systemy bezpieczeństwa pożarowego;
  • Zyskanie wiedzy oraz umiejętności miękkich pozwalających na samodzielną pracę na stanowisku inżyniera wsparcia technicznego;
  • Dla najlepszych Stażystów i Stażystek przewidujemy możliwość kontynuowania zatrudnienia.

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać i prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Więcej informacji znajdziesz na stronie siemens.pl/staz

Job ID: 101250

Organization: Building Technologies

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected