Siemens Careers

Praktykant/-ka w Zespole Rekrutacji

Warszawa, Poland
Human Resources

English (UK)

Job Description

Nasze rozwiązania zmieniają przyszłość i towarzyszą Wam na każdym kroku. Projektujemy inteligentne budynki, wytwarzamy prąd i ciepło, a niemal każda linia produkcyjna zawiera komponenty Siemensa.

Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega proces rekrutacji w dużej, międzynarodowej firmie? Zależy Ci na zdobyciu pierwszego praktycznego doświadczenia w obszarze HR? Lubisz kontakt z ludźmi?

Jeśli tak - nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do aplikowania na praktyki w zespole Talent Acquisition w Siemensie -  firmie, która jest jednym ze światowych liderów rynku technicznego. W ramach praktyk będziesz aktywnie wspierać prowadzone procesy rekrutacyjne, rozwiniesz umiejętności komunikacji z kandydatami i zapoznasz się z Assessment Centre jako metodą rekrutacji i oceny kompetencji.

Jakie będą Twoje zadania?

  • Wsparcie procesu rekrutacji na Program Stażowy (siemens.pl/staz) oraz innych projektów rekrutacyjnych;
  • Wsparcie w organizacji i przeprowadzaniu sesji Assessment Centre – kontakt z kandydatami, przesyłanie zaproszeń na rozmowę, przygotowywanie i weryfikacja materiałów, nadzór nad przebiegiem spotkań;
  • Selekcja CV oraz przeprowadzanie wstępnych rozmów telefonicznych z kandydatami;
  • Obsługa wewnętrznego systemu rekrutacyjnego – bieżąca aktualizacja statusów kandydatów, przekazywanie informacji zwrotnych po spotkaniach;
  • Uczestnictwo w rozmowach kwalifikacyjnych.

Czego potrzebujesz, aby być #FutureMaker?

  • Ukończony przynajmniej II rok studiów, kierunek: psychologia, socjologia, ZZL lub pokrewne;
  • Dyspozycyjność do pracy w wymiarze min. 25h tygodniowo;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację ustną i pisemną;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Office (Excel, PowerPoint);
  • Zainteresowanie i chęć rozwoju w branży HR;
  • Wcześniejsze doświadczenia w obszarze rekrutacji lub obsługi klienta będą dodatkowym atutem;
  • Zaangażowanie, dokładność i sumienność w realizacji zleconych zadań;
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów;
  • Wysokie zdolności komunikacyjne oraz kultura osobista;
  • Umiejętność pracy w zespole.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Obejrzyj film o Siemensie w Polsce i odwiedź naszą stronę na Facebooku!

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

  • 3-miesięczne, płatne praktyki w wewnętrznym dziale HR renomowanej organizacji;
  • Elastyczny grafik (umowa zlecenie) i możliwość połączenia pracy z nauką;
  • Zdobycie praktycznego doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z branży rekrutacji;
  • Możliwość poznania procesów oraz projektów rekrutacyjnych w dużej, międzynarodowej firmie o rozbudowanej strukturze;
  • Zapoznanie się z metodą Assessment Centre, stosowanej jako skuteczny sposób oceny kompetencji w wielu organizacjach.

Jak do nas dołączyć?

Daj się poznać i prześlij nam swoje CV w języku polskim lub angielskim.

Job ID: 103673

Organization: Human Resources

Experience Level: Student (Not Yet Graduated)

Job Type: Part-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected