Siemens Careers

SRE Team Assistant

Bucuresti, Romania
Real Estate

English (UK)

Job Description

1.  Responsabilitati scanare facturi

Primirea facturilor de la furnizori, scanarea si distribuirea lor catre responsabilii comerciali in conformitate cu instructiunile de lucru pentru scanare (primirea si printarea facturior primite pe email, sortarea si scanarea facturilor in functie de departamentele firmei;

Comunicarea cu furnizorii de servicii si produse a companiei, pentru solutionarea problemelor legate de facturi;

Comunicarea cu Serviciul Comercial Suport Siemens din Praga, pentru clarificarea tuturor aspectelor ce tin de procesul de scanare facturi;

Participarea la analize si rapoarte ref. Facturi, cerute de catre responsabilii comerciali;

Indosarierea si arhivarea facturilor scanate.

2.   Responsabilitati specifice SRE (Siemens Real Estate)

Analize si rapoarte comerciale (complexitate scazuta) pentru departamentul SRE;

Creare comenzi interne/externe in SAP, pentru departamentul SRE

Asigurarea activitatilor de suport pentru departamentul SRE (inregistrare/ arhivare/ scanare/ copiere documente, intretinere baza de date contracte,  corespondenta, elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de catre managementul departamentului SRE;

Asigurarea activitatilor de suport pentru receptie in perioadele de varf.

Cerinte pentru Candidatul ideal

Absolvent studii economice (studii superioare)
Cunostinte de limba engleza: nivel avansat
Experienta in domeniul administrativ: minim 1 an
Cunostinte de operare PC - nivel foarte bun pentru Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook
Cunostinte de baza pentru operarea comenzilor in SAP
Cunostinte economice si de contabilitate primara
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii
Capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor zilnice
Proactivitate si receptivitate

Job ID: 108397

Organization: Real Estate Services

Experience Level: Recent College Graduate

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected