Software Validierer

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

A Siemens Mobility Kft. a Siemens tulajdonában lévő, függetlenül működő vállalat. A közlekedési megoldások területén több mint 160 éve vezető szerepet betöltő Siemens Mobility folyamatosan fejleszti portfólióját a gördülő állomány, vasúti automatizálás és villamosítás; intelligens közlekedési rendszerek, az ezekhez kapcsolódó szervizszolgáltatások, valamint a szoftverfejlesztés területén. A digitalizáció révén a Siemens Mobility világszerte lehetővé teszi a közlekedési szolgáltatók számára az intelligens infrastruktúra kialakítását, a fenntartható értékteremtést a teljes termékéletciklusra, valamint növeli az utasélményt és garantált rendelkezésre állást biztosít.

Milyen feladatok várnak rád?

· SIL4-es, nagybiztonságú vasúti rendszerek szoftverének validálása.

· A betanulás részeként a szoftvertesztelés megismerése, kisebb tesztek írása.

· Tesztek és vizsgálati eredmények dokumentálása.

· A fejlesztési folyamat összes lépésének és követelményeinek rendszerszintű megismerése és átlátása.

· Kapcsolattartás (német nyelven) a szoftverfejlesztő mérnökökkel, tesztelőkkel és a projektmenedzserrel.

· A betanulás során németországi kiutazással kell számolni (~4 alkalom/év, esetenkét 1-2 hét kinttartózkodással).

Mi különböztet meg másoktól?

· Közlekedésmérnöki végzettséggel rendelkezel, esetleg végzős hallgató vagy.

· Erős német nyelvtudással bírsz: a dokumentumok írása és olvasása mellett német kollégákkal napi szintű kapcsolatban kell lenned.

· Felelősségteljes munkavégzés jellemző rád: a validáló aláírásával vállal felelősséget az általa elkészített dokumentum helyességéért.

· Önálló probléma megoldó képesség mellett a jó kommunikációs készség fontos és szükséges jellemzői az ideális jelöltnek.

Mit érdemes még tudnod?

· Az EN50126, EN50128, EN50129 normák ismerete,

· a szoftverfejlesztési és –tesztelési módszertanok, különösen az agilis világ, illetve

· a vasútautomatizálási rendszerek iránti érdeklődés előnyt jelent.

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat. Mi mobilizáljuk a világot!

Job ID: 111411

Organization: Mobility