Software Validation Engineer

A Siemens Mobility Kft. a Siemens tulajdonában lévő, függetlenül működő vállalat. A közlekedési megoldások területén több mint 160 éve vezető szerepet betöltő Siemens Mobility folyamatosan fejleszti portfólióját a gördülő állomány, vasúti automatizálás és villamosítás, intelligens közlekedési rendszerek, az ezekhez kapcsolódó szervizszolgáltatások, valamint a szoftverfejlesztés területén. A digitalizáció révén a Siemens Mobility világszerte lehetővé teszi a közlekedési szolgáltatók számára az intelligens infrastruktúra kialakítását, a fenntartható értékteremtést a teljes termékéletciklusra, valamint növeli az utasélményt és garantált rendelkezésre állást biztosít.

Milyen feladatok várnak rád?

· SIL4-es, nagybiztonságú vasúti rendszerek szoftverének validálása,

· A betanulás részeként a szoftvertesztelés megismerése, kisebb tesztek írása,

· Tesztek és vizsgálati eredmények dokumentálása,

· A fejlesztési folyamat összes lépésének és követelményeinek rendszerszintű megismerése és átlátása,

· Kapcsolattartás (német nyelven) a szoftverfejlesztő mérnökökkel, tesztelőkkel és a projektmenedzserrel,

· A betanulás során németországi kiutazást tudni kell vállalni. Kb. 4 alkalom / év, 1-2 hét kint tartózkodással.

Mi különböztet meg másoktól?

· Közlekedésmérnöki végzettség (szívesen fogadjuk a jelentkezésed akkor is ha végzős hallgató vagy),

· Erős német nyelvtudással rendelkezel,

· Felelősségteljes munkavégzés jellemző rád: a validáló aláírásával vállal felelősséget az általa elkészített dokumentum helyességéért,

· Önálló probléma megoldó képesség és jó kommunikációs készség.

Mi az amit még érdemes tudnod?

· Az EN50126, EN50128, EN50129 normák ismerete,

· A szoftverfejlesztési és –tesztelési módszertanok ismerete,

· Vasút-automatizálási rendszerek iránti érdeklődés.

Miért csatlakozz a Siemenshez?

· Versenyképes juttatási csomagot nyújtunk,

· Modern, nemzetközi munkakörnyezet biztosítunk,

· Sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást,

· Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást,

· Figyelembe vesszük és értékeljük a különböző gondolkodásmódokat.

Job ID: 111411

Organization: Mobility

Company: Siemens Mobility Kft.