Tesztautomatizáló mérnök - TramAssist

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

A Siemens Mobility Kft. a Siemens tulajdonában lévő, függetlenül működő vállalat. A közlekedési megoldások területén több mint 160 éve vezető szerepet betöltő Siemens Mobility folyamatosan fejleszti portfólióját a gördülő állomány, vasúti automatizálás és villamosítás; intelligens közlekedési rendszerek, az ezekhez kapcsolódó szervizszolgáltatások, valamint a szoftverfejlesztés területén. A digitalizáció révén a Siemens Mobility világszerte lehetővé teszi a közlekedési szolgáltatók számára az intelligens infrastruktúra kialakítását, a fenntartható értékteremtést a teljes termékéletciklusra, valamint növeli az utasélményt és garantált rendelkezésre állást biztosít.

Milyen feladatok várnak rád?

  • Tesztek írása User Story-k (requirementek) alapján

  • Tesztek automatizálása Python környezetben

  • Tesztkörnyezet tervezése, fejlesztése és karbantartása

  • Teszt reportok generálása

  • Teszt specifikáció készítése

  • Hibakeresés, eredmények kiértékelése

  • Hiba- és verziókövető rendszer kezelése

  • User Story-k finomítása és becslése

  • Ügyféllel történő technikai egyeztetés

  • Helyszíni validáció Postdamban (Németország)

Mi különböztet meg másoktól?

  • Felsőfokú szakirányú (villamosmérnök, vagy mérnök informatikus) végzettség

  • Python programozási nyelv és Linux operációs rendszer ismerete

  • A következő toolok ismerete: CMake, GIT

  • Aktív munkanyelv-szintű angol nyelvismeret (német nyelvtudás előny)

  • Új technológiák iránti nyitottság, tanulási vágy

  • Agilis csapatban történő munkavégzés

  • Utazási hajlandóság - havi 3-5 nap Németországba

Mi az, ami előnyt jelent?

  • ROS framework, szenzorok, Busrendszerek (CAN, TCP/IP, USB) ismerete

  • Vasúti irányítási rendszerek és agilis fejlesztési metódus ismerete

  • JIRA, Confluence, CI/CD (Gitlab, Jenkins) ismerete

  • ISTQB minősítés

  • Lokalizációs, navigációs tapasztalat, OSM térkép ismeret

  • C++ programozási nyelv ismerete

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

Job ID: 116770

Organization: Mobility

Company: Siemens Mobility Kft.