Vezető alkalmazásintegráló mérnök - TramAssist

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

A Siemens Mobility Kft. a Siemens tulajdonában lévő, függetlenül működő vállalat. A közlekedési megoldások területén több mint 160 éve vezető szerepet betöltő Siemens Mobility folyamatosan fejleszti portfólióját a gördülő állomány, vasúti automatizálás és villamosítás; intelligens közlekedési rendszerek, az ezekhez kapcsolódó szervizszolgáltatások, valamint a szoftverfejlesztés területén. A digitalizáció révén a Siemens Mobility világszerte lehetővé teszi a közlekedési szolgáltatók számára az intelligens infrastruktúra kialakítását, a fenntartható értékteremtést a teljes termékéletciklusra, valamint növeli az utasélményt és garantált rendelkezésre állást biztosít.

      Milyen feladatok várnak rád?

  • Vezető nélküli villamos prototípusának integrálása, fejlesztése Linux környezetben

  • Részvétel architektúra tervezésben, javaslattétel technológiák használatára

  • Hibakeresés és javítás

  • Hiba- és verziókövető rendszer kezelése, adminisztrálása

  • Kiszállítás összeállítása

  • Munkavégzés agilis környezetben (Scrum)

  • User Story-k finomítása és becslése

  • Kollégák mentorálása

Mi különböztet meg másoktól?

  • Felsőfokú szakirányú mérnöki végzettség

  • Minimum 3-5 év releváns szakmai tapasztalat szoftverintegrálási vagy fejlesztési területen, lehetőleg C++ nyelven

  • Aktív angol nyelvismeret (német nyelvtudás előny)

  • Linux operációs rendszer átfogó ismerete

  • Verziókezelő és CI/CD rendszerek ismerete

  • Új technológiák iránti nyitottság, tanulási vágy

  • Proaktív hozzáállás

  • Utazási hajlandóság Németországba (havi 3-5 nap)

Mit érdemes még tudnod?

  • ROS framework, szenzorok, buszrendszerek (CAN, TCP/IP, USB) ismerete

  • C++, Python, Shell script ismerete

  • Git, Jenkins, Jira eszközök ismerete

  • Lokalizációs, navigációs tapasztalat, OSM térkép ismeret

  • Vasúti rendszerek/szabványok ismerete

  • Gyakorlat prototípus-fejlesztés, illetve K+F területen

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást, és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

Job ID: 116774

Organization: Mobility

Company: Siemens Mobility Kft.