Irányítástechnikai Mérnök

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk ott, ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

Budapesti tervező csapatunk mérnökei a Siemens globális projektjeiben vesznek részt, ahol a vállalat saját fejlesztésű csúcsminőségű erőművi komponenseinek irányítástechnikai tervezését és kivitelezését végzik, legyen szó ipari, erőművi vagy áramszolgáltatói megoldásokról.

Milyen feladatok várnak rád?

  • A Siemens által szállított erőművi komponensek és rendszerek (gőzturbinák, kazánok, víz-gőz körfolyamat) folyamatirányító rendszereinek (mérés, vezérlés, szabályozás) tervezése és üzembe helyezése

  • A dokumentációban megadott szakmai útmutatások és a nemzetközi sztenderdek követése a normáknak megfelelően

  • Az üzembe helyezésen dolgozó munkatársak szakmai irányítása

  • Határidők betartása, beszámolók, dokumentációk készítése

  • Az üzembe helyezett rendszer átadása az ügyfél kinevezett szakemberei részére egy „Training on the Job” oktatás keretében

Mi különböztet meg másoktól?

  • Gyengeáramú villamosmérnöki diploma, irányítástechnikai ismeretekkel

  • Aktív, magas szintű angol nyelvtudás

  • MS Office irodai alkalmazások magas szintű ismerete

  • Oktatásban, tudás-átadásban alkalmazható kompetenciák

  • Mobilitás: folyamatos részvétel 2-3 hónapos külföldi projekteken világszerte

  • Együttműködő, kiváló alkalmazkodó képesség, önálló, minőségorientált személyiség

Mi jelenthet még előnyt a kiválasztás során?

  • Német nyelvismeret

  • Hasonló irányítástechnikai munkatapasztalat/ismeretek, külföldi munkatapasztalat és erőművi munkatapasztalat

Mit érdemes még tudnod?

  • A munkavégzés helye: Magyarország (Budapest) és külföld (30%)

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

Job ID: 180069

Organization: Gas and Power

Company: Siemens Zrt.