Sales controller

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

A Siemens Gas and Power Budapesti Üzemének fő profilja az olajszigetelésű és száraz elosztó- transzformátorok fejlesztése és gyártása nem csak a hazai elektromos hálózat számára, hanem a folyamatosan bővülő export piacokra is.

Munkavégzés helye: Budapest XXI. kerülete (Csepel)

Milyen feladatok várnak rád?

Az alábbi kontrolling területek elemzése és tervezése:

· Új vevői megrendelések és rendelésállomány

· Értékesítés árbevétele és bruttó árrés

· Vevő követelések

· Egyéb pénzügyi követelések és kötelezettségek

Az értékesítési osztály szakmai támogatása:

· Ajánlatok, árlisták, vevői szerződések ellenőrzése, a kapcsolódó pénzügyi kontrollok működtetése

· Értékesítés és vevőszolgálat támogatása a jellemző mutatószámok összeállításában és elemzésében

· Heti, havi, negyedéves és éves riportok és elemzések, tervek és előrejelzések készítése

· A kintlévőségek nyomon követése, a lejárt követelések behajtásában történő részvétel

Mi különböztet meg másoktól?

· Angol nyelv kommunikációképes ismerete írásban és szóban

· Felsőfokú gazdasági végzettség

· Minimum 5 év szakmai tapasztalat értékesítési kontrolling területén

· Kereskedelmi szerződésjogi ismeretek

· Integrált vállalatirányítási rendszerek használatában szerzett tapasztalat

· Elemzőkészség, széleskörű pénzügyi és kontrolling ismeretek

· Jó problémamegoldó és kommunikációs képesség

Mi jelenthet előnyt számodra?

· SAP felhasználói szintű ismerete

· Gyártó cégnél szerzett szakmai tapasztalat

· Részvétel hazai és/vagy nemzetközi közbeszerzésekben

· Német nyelv kommunikációképes ismerete írásban és szóban

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

Youtube Video

Job ID: 186433

Organization: Gas and Power

Company: Siemens Zrt.