Production Controller

A Siemens válaszokat biztosít korunk legégetőbb kérdéseire: infrastruktúrát építünk ott, ahol még nincs és fejlesztünk, ott ahol van. Ellátjuk a világot energiával, segítünk az iparágak gördülékeny és fenntartható működtetésében és részt vállalunk a digitális jövő alapjainak lerakásában.

A Siemens Gas and Power Budapesti Üzemének fő profilja az olajszigetelésű és száraz elosztó- transzformátorok fejlesztése és gyártása nem csak a hazai elektromos hálózat számára, hanem a folyamatosan bővülő export piacokra is.

Munkavégzés helye: Budapest XXI. kerülete (Csepel)

Milyen feladatok várnak rád?

Az alábbi kontrolling területek elemzése és tervezése:

· Alapanyagok, félkésztermékek, késztermékek

· Készletleltárak támogatása

· Gyártási költségkalkuláció és költségfelosztás

· A teljes gyártási tevékenység kontrollingja

Free cash flow és a vonatkozó mérlegpozíciók

A fenti területekre vonatkozóan az alábbi szakmai feladatok ellátása:

· Gyártási önköltség éves tervezése és nyomon követése, a vonatkozó SAP beállítások és folyamatok kontrollja

· Az üzem kapacitástervezési és termeléstervezési rendszerének szisztematikus fejlesztése a társosztályokkal (mérnökség, beszerzés, értékesítés) együttműködve

· Terv-tény összehasonlítások és elemzések elvégzése, kitűzött mutatószámok és célfeladatok nyomon követése

· Rendszeres és ad hoc jelentések, elemzések készítése a menedzsment részére

· Kapcsolódó havi zárási tevékenységek ellátása együttműködésben más részlegekkel, az anyaházzal és a szállítókkal

Mi különböztet meg másoktól?

· Felsőfokú gazdasági végzettség

· Az angol nyelv tárgyalóképes ismerete

· Minimum 2 év termelési kontrolling tapasztalat

· Erős MS Office ismeretek

· Integrált vállalatirányítási rendszerek használatában szerzett tapasztalat

· Elemzőkészség, széleskörű pénzügyi és kontrolling ismeretek

· Jó problémamegoldó és kommunikációs képesség

Mi jelenthet előnyt számodra?

· SAP felhasználói szintű ismerete

· Nemzetközi gyártó cégnél szerzett szakmai tapasztalat

· Német nyelv kommunikációképes ismerete írásban és szóban

Azon túl, hogy versenyképes juttatási csomagot és modern, nemzetközi munkakörnyezet nyújtunk, sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást. Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat.

Youtube Video

Job ID: 186434

Organization: Gas and Power

Company: Siemens Zrt.