Samostojni računovodja

Job Description

O NAS

Siemens je že več kot 140 let partner slovenskega gospodarstva. Prve oblike sodelovanja, za katere obstajajo dokazi, segajo v leto 1869, ko je ustanovitelj korporacije Siemens Werner von Siemens s takratno Kranjsko industrijsko družbo podpisal sporazum o sodelovanju na področju proizvodnje železa v Zoisovih fužinah na Radovni. Od leta 1992 ima Siemens v Sloveniji regionalno družbo.

Opis delovnega mesta
  • v dodeljenih organizacijskih enotah zagotavlja izvajanje sprejetih računovodskih politik in postopkov v skladu z ustreznimi zakonskimi zahtevami (IFRS, GAAP, lokalni standardi, itd.)
  • nadzira in upravlja vse računovodske transakcije,
  • analizira in ovrednoti sredstva in obveznosti ter zaloge enote v skladu s Siemensovimi ali drugimi specifičnimi poslovnimi smernicami,
  • priprava bilance stanja za enoto, poročil o izkazu stanja, letnih računovodskih izkazov in o njih ustrezno poroča poslovnemu vodstvu,
  • analizira davčne obveznosti in priporoči ukrepe za optimizacijo plačila davkov,
  • prispeva analize, ki so pomembne za letne računovodske izkaze,
  • sodeluje s prodajalci in strankami, pri usklajevanju odprtih postavk, na ustreznem nivoju odgovornosti,
  • poslovanje in se povezuje z lokalnimi davčnimi svetovalci in bankami,
  • zagotavlja, da so vzpostavljeni interni kontrolni mehanizmi ter da se računovodenje izvaja v skladu z vsemi zunanjimi predpisi; sodeluje z internimi revizorji,
  • nadzoruje finančno učinkovitost, izdela analizo ključnih kazalnikov uspešnosti ter pripravi in komentira ustrezna poročila o poslovni uspešnosti in napovedi,
  • zagotavlja primeren nadzor nad prihodki in stroški ter oblikuje in vzdržuje osnovne sisteme stroškovnega računovodstva,
  • po potrebi opravljanje drugih del in nalog skladno z usposobljenostjo delavca in navodili delodajalca oz. pristojnega nadrejenega
  • spoštovanje vseh potrebnih ukrepov z namenom doseganja standardov kvalitete, varstva okolja ter zdravja in varnosti na delovnem mest
Pričakujemo
  • Poznavanje Slovenskih računovodskih standardov, davčne in druge relevantne zakonodaje področja financ, kontrolinga in računovodstva
  • Odlično znanje angleškega jezika
  • Zanesljivost ter organizacijske in analitične sposobnosti
  • Komunikativnost in natančnost
  • Poznavanje računalniškega okolja Windows in MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • Vozniški izpit B kategorije
  • VII. stopnja ustrezne izobrazbe ali VI. stopnja ustrezne izobrazbe in najmanj 2 leti delovnih izkušenj
  • Zaželene delovne izkušnje iz področja računovodstva in financ
  • Zaželene delovne izkušnje iz mednarodnega okolja
  • Zaželeno poznavanje SAP-a

Rok prijave: 12.12.2019.

Če ustrezate vsem pogojem in bi vas tako delo zanimalo, vas vabimo, da se prijavite preko portala z življenjepisom V SLOVENSKEM IN ANGLEŠKEM JEZIKU.

Job ID: 190200

Organization: Gas and Power

Company: Siemens Gas and Power d.o.o.

Experience Level: Mid-level Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected