SCRUM Master for Rail Automation

Job Description

V našem R&D centru Siemens Mobility, s.r.o. Praha se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens Mobility pro železniční dopravu.

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. Máme zkušenosti s projekty v bezpečnostních kategoriích SIL0 – SIL4 dle Safety CENELEC norem EN 50128 a EN 50129 s důrazem na moderní komunikaci přes zabezpečený Ethernet s pokročilou preventivní diagnostikou a využitím procesoru k řízení v redundantním módu. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci a typové zkoušky. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Vaším úkolem bude

  • jako Scrum Master pro fail-safe projekt plánovat / organizovat / aktivně se účastnit / facilitovat denní stand-up, grooming, plánování, demonstraci, retrospektivu, tak aby váš tým byl vzorem dobře fungujícího agilního týmu pro ostatní
  • řídit agilní proces (scrum) a pracovní aktivity v rámci tří až čtyř agilních týmů s cílem zajistit včasné dodání projektů
  • úzce spolupracovat s product ownery a projektovými manažery na detailním plánování sprintů, kontrole stavu aktivit a průběžném reportingu, pomáhat s včasnou identifikací rizik a realizací opatření v případě zpoždění projektů
  • kreativně přizpůsobovat agilní metodiku potřebám týmu v oblasti safety vývoje řízeného normami a hledat efektivní způsob dodávání, zejména v oblasti dokumentace
  • identifikovat potřeby jednotlivých členů týmu a zajistit jejich školení, koučování a mentoring, tak aby byli motivovaní, samoorganizovaní a navzájem zastupitelní
  • aktivně pomáhat a mentorovat tým interních scrum masterů s ohledem na nejlepší agilní postupy
  • sledovat agilní trendy, sdílet know-how, školit, rozvíjet své kolegy, aby si byli vědomi přínosu agilního přístupu a potřebných kroků vedoucích k dosažení skutečně agilního prostředí v rámci organizace

Těšit se můžete na
  • mladý, přátelský kolektiv s nadšením pro inovace a kvalitu
  • zajímavé R&D projekty realizované ve spolupráci se zahraničními vývojovými centry Siemens Mobility
  • každodenní využití anglického jazyka
  • unikátní technologie a know-how
  • bonus za nástup do společnosti 50.000 Kč

Co u Vás oceníme

  • vysokoškolské vzdělání technického směru
  • praktické zkušenosti jako scrum master v agilním prostředí
  • proaktivní a energickou osobnost se zapálením pro efektivní agilní vývoj
  • dobrou znalost angličtiny (němčina výhodou)
  • velmi dobré komunikační a facilitační dovednosti
  • zodpovědný přístup a týmového ducha
  • skutečné zaujetí pro agile

Můžeme Vám nabídnout
  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • systematickou podporu expertního rozvoje
  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens Mobility
  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office, firemní mateřskou školku, to vše pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • příjemné prostředí s prostory pro relaxaci a zábavu
  • individuální rozpočet na benefity který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • možnost stát se akcionářem Siemens Mobility a získat akcie zdarma
  • moderní pracoviště s výbornou dostupností hromadnou dopravou

Organization: Siemens Mobility

Company: Siemens Mobility, s.r.o.

Experience Level: Experienced Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected