Siemens Volná místa

Inženýr požární bezpečnosti projektů -Praha/Plzeň/Ostrava

Praha, Czech Republic
Engineering

Čeština ‎(Czech)‎

Popis pozice

Jsme Engineering divize Mobility a zabýváme se vývojem moderních kolejových vozidel a jejich částí. Přicházíme s inovativními produkty a řešeními nejenom pro pro regionální, ale i vysokorychlostní vlaky. V tomto odvětví patříme k naprosté špičce a určujeme nové trendy.

Pojďte k nám a staňte se Inženýrem požární bezpečnosti projektů celého vozidla i jeho subsystémů.

Budete se věnovat především:

  • převezmete vlastní odpovědnost za požárně technické zpracování projektů kolejových vozidel

  • vypracovávat požární koncepty pro kolejová vozidla, včetně konceptů elektrické požární signalizace, případně stabilních hasicích zařízení

  • zodpovědnost za systémy a komponenty  z hlediska požární bezpečnosti

  • odborné konzultace s konstrukčním oddělením, zodpovídání požárně-technických dotazů a aktivní zapojení do procesu vývoje

  • vyhotovení interních bezpečnostních dokladů

  • tvorba schvalovací dokumentaci z oblasti požární bezpečnosti

  • definice, objednání, vedení a vyhodnocení požárních zkoušek (především požární odolnosti a požárně technické charakteristiky)

Těšit se můžete zejména na:

  • bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
  • pohled do zákulisí konstrukce nejmodernějších vlaků
  • spolupráci se špičkovými odborníky a vlastní odborný růst
  • mezinárodní projekty a prostředí
  • každodenní komunikaci se zahraničními partnery, nejčastěji z Německa
  • přátelský kolektiv s nadšením pro vlaky

Měl/a byste mít

  • vysokoškolské vzdělání technického směru

  • 3 roky praxe v oblasti požární bezpečnosti nebo absolvování příslušného VŠ studia (požární bezpečnost)

  • zkušenosti v oblasti kolejových vozidel nebo automotive

  • zkušenosti s tvorbou technických konceptů a specifikací

  • znalost německého a anglického jazyka na komunikativní úrovni

  • schopnost prosadit se a rozhodovat

  • ochota k počátečnímu zaškolení v Německu (3-4 měsíce)

Dále Vám nabízíme

  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office
  • individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • standing desks v kanceláři
  • příspěvek na stravování ve formě stravenek nebo příspěvku ve firemní kantýně
  • možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma
  • nejrůznější slevy a zvýhodněné nabídky
  • pracoviště v centru Plzně v části Východní Předměstí

Přidejte se k nám a pojďte spolu s námi tvořit Siemens zítřka!

Pošlete nám své aktuální CV v anglickém jazyce + motivační dopis.
V případě dotazů se ozvěte naší personalistce Kristýně Navrátilové na kristyna.navratilova@siemens.com nebo volejte na telefonní číslo 720 954 682.

Requisition ID: 239650
Organization: Mobility
Career Level: Expert/ka