Siemens Careers

Student HW Developer for Rail Automation - Prague

Praha, Czech Republic
Research & Development

English (US)

Job Description

V našem R&D centru Corporate Technology v Praze se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens pro průmyslovou automatizaci a železniční dopravu.

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. Máme zkušenosti s projekty v bezpečnostních kategoriích SIL0 – SIL4 dle Safety CENELEC norem EN 50128 a EN 50129 s důrazem na moderní komunikaci přes zabezpečený Ethernet s pokročilou preventivní diagnostikou a využitím procesoru k řízení v redundantním módu. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci a typové zkoušky. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Vaším úkolem bude

  • vývoj bezpečnostního hardwaru pro železniční automatizaci
  • tvorba specifikací, návrh schémat, podpora návrhu PCB
  • testování a měření prototypů, typové zkoušky: klimatické, vibrační, EMC kompatibilita

    Těšit se můžete na

  • mladý, přátelský kolektiv s nadšením pro inovace a kvalitu
  • špičkově vybavené pracoviště a laboratoře
  • zajímavé R&D projekty realizované ve spolupráci se zahraničními vývojovými centry Siemens
  • každodenní využití anglického jazyka
  • unikátní technologie a know-how
  • bonus za nástup do společnosti 50.000 Kč

    Co u Vás oceníme

  • dobrou znalost angličtiny (němčina výhodou)
  • znalosti návrhu embedded HW, digitální i analogový design, napájecí zdroje, mikro-kontroléry
  • týmového ducha, analytické a systémové myšlení, skutečné zaujetí pro kvalitu

    Můžeme Vám nabídnout

  • práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost
  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • systematickou podporu expertního rozvoje
  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens
  • otevřené možnosti expertního i manažerského růstu
  • flexibilní pracovní dobu
  • příjemné prostředí s prostory pro relaxaci a zábavu
  • moderní pracoviště přímo u metra B Stodůlky

Requisition ID: 254619
Organization: Corporate Technology
Career Level: Student (Not Yet Graduated)
Full time or part time possible