Siemens Volná místa

Technik elektro konstrukce - Praha/Plzeň

Praha, Czech Republic
Engineering

Čeština ‎(Czech)‎

Popis pozice

Jsme Engineering divize Mobility a zabýváme se vývojem moderních kolejových vozidel a jejich částí. Přicházíme s inovativními produkty a řešeními nejenom pro městskou dopravu, ale i pro regionální a vysokorychlostní vlaky. V tomto odvětví patříme k naprosté špičce a určujeme nové trendy.

Pojďte k nám a staňte se technikem elektro konstrukce a věnujte se detailnímu rozpracování HW návrhu od projektanta do formy obvodového schématu, elektrických kusovníků a tabulek spojů.

Budete se věnovat především

  • konstrukční práci na elektrické výzbroji vozidel
  • detailnímu rozpracování přehledových schémat
  • tvorbě obvodových schémat vozidla
  • tvorbě technické dokumentace pro výrobu
  • komunikaci s partnerskými centry v zahraničí

Těšit se můžete zejména na

  • práci na vývoji kolejových vozidel, které pomáhají každý den tisícům lidí dopravit se rychle a ekologicky tam, kam potřebují
  • bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
  • kontakt s nejnovějšími technologiemi a inovacemi
  • přátelský kolektiv špičkových odborníků s nadšením pro vlaky
  • každodenní využití cizích jazyků a služební cesty do zahraničí

Měl/a byste mít

  • SŠ vzdělání oboru elektrotechnickém podmínkou
  • praxi v oboru min. 2 roky
  • znalost vyhlášky 50/1978 Sb.
  • znalost programu na kreslení el. schémat (ELCAD/COMOS) výhodou
  • komunikativní znalost NJ nebo AJ
  • ochotu neustále se vzdělávat, pečlivost, svědomitost
  • základní znalosti o drážních vozidlech a jejich řídicích systémech výhodou
  • schopnost týmové práce

Dále nabízíme

  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens
  • odborné zaškolení a další odborný růst
  • flexibilní pracovní dobu
  • širokou škálu dalších zaměstnaneckých výhod (5 týdnů dovolené plus 3 dny volna navíc, Cafeteria systém, příspěvek na penzijní/životní pojištění, mateřskou školku, akciové programy a další)
  • pracoviště Praha-Stodůlky nebo centrum Plzně

Pojďte k nám a staňte se expertem na verifikaci a validaci SW nástrojů pro systémový návrh trakční výzbroje kolejových vozidel!

  • aplikačnímu testování a verifikaci SW nástrojů a simulačních programů určených pro systémový návrh trakční elektrické výzbroje kolejových vozidel

  • 3-6 měsíců zaškolení v Německu (víkendy v ČR)

Je nutností, abyste měl/a

  • vysokoškolské vzdělání elektro se zaměřením na elektrické pohony nebo elektrickou trakci
  • zkušenosti v oblasti dynamických simulačních softwarů, např. Simulink, Amesim
  • znalosti v oblasti engineeringu elektrických pohonů, především trakčních
  • znalost programovacích jazyků C a Matlab
  • angličtinu nebo němčinu pro každodenní komunikaci
  • ochotu cestovat, převážně do Německa

Na tuto pozici uvítáme jak zkušené experty, tak motivované absolventy, případně i studenty posledních ročníků na min. poloviční úvazek s předpokladem přechodu na plný úvazek.

Výhodou je, pokud máte i

  • základní znalosti v oblasti správy požadavků a procesu testování (Requirements Engineering, TestBenches, Usercases)
  • znalost problematiky řízení kolejových vozidel

  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemní mateřské školky v Praze a Ostravě pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • příspěvek na stravování ve formě stravenek nebo příspěvku ve firemní kantýně
  • možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma
  • nejrůznější slevy a zvýhodněné nabídky

Přidejte se k nám a pojďte spolu s námi tvořit Siemens zítřka!

Pošlete nám své aktuální CV v anglickém jazyce + motivační dopis.
V případě dotazů se ozvěte naší personalistce Kristýně Navrátilové na kristyna.navratilova@siemens.com nebo volejte na telefonní číslo 720 954 682.

Requisition ID: 260591
Organization: Mobility
Career Level: Začínající expert/ka