Siemens Volná místa

Specialista/ka exportní kontroly - Praha

Praha, Czech Republic
Legal & Compliance

Čeština ‎(Czech)‎

Popis pozice

Jsme významným českým exportérem i importérem. Zákonné, i naše interní, předpisy nás zavazují k provádění různých kontrol s touto oblastí souvisejících. My, v oddělení Export Control, se staráme o to, že společnost Siemens všechny tyto povinnosti splňuje.

Přidejte se k našemu týmu a staňte se Specialistou/kou exportní kontroly.

Budete se věnovat především

  • implementaci zákonných a korporátních předpisů v oblasti exportní kontroly do interních postupů a zajištění jejich dodržování
  • klasifikaci zboží v souladu s předpisy exportní kontroly
  • zajišťování vývozních licencí a dodržování licenčních podmínek
  • kontrole dodržování předpisů a procesů pro exportní kontrolu (např. v SAPu)
  • poradenství v oblasti exportní kontroly, organizování školení a podpoře při auditech
  • komunikaci s interními zákazníky a dodavateli

Můžete se těšit na

  • neustálý kontakt s nejnovějšími událostmi ve světě
  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • přátelský kolektiv spolu s příjemným pracovním prostředím
  • spolupráci se špičkovými odborníky

Měl/a byste mít

  • SŠ/VŠ vzdělání
  • plynulou češtinu včetně písemného projevu
  • znalost AJ pro každodenní komunikaci
  • pokročilou znalost MS Office (Excel, Power Point, Word, Outlook), znalost SAP výhodou
  • zkušenosti na obdobné pozici či z logistiky výhodou
  • analytické a technické myšlení
  • komunikační dovednosti
  • spolehlivý, pečlivý a samostatný přístup k práci

Dále Vám nabízíme

  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemní mateřské školky v Praze a Ostravě pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • příspěvek na stravování ve formě stravenek nebo příspěvku ve firemní kantýně
  • možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma
  • nejrůznější slevy a zvýhodněné nabídky
  • smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení

Requisition ID: 298235
Organization: Legal and Compliance
Career Level: Začínající expert/ka