Siemens Careers

Student HW Developer for Rail Automation

Praha, Czech Republic
Research & Development

English (UK)

Job Description

V našem R&D centru Siemens Mobility Praha se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens Mobility pro železniční dopravu.

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. Máme zkušenosti s projekty v bezpečnostních kategoriích SIL0 – SIL4 dle Safety CENELEC norem EN 50128 a EN 50129 s důrazem na moderní komunikaci přes zabezpečený Ethernet s pokročilou preventivní diagnostikou a využitím procesoru k řízení v redundantním módu. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci a typové zkoušky. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Vaším úkolem bude

  • vývoj bezpečnostního hardwaru pro železniční automatizaci

  • tvorba specifikací, návrh schémat, podpora návrhu PCB

  • testování a měření prototypů, typové zkoušky: klimatické, vibrační, EMC kompatibilita

    Těšit se můžete na

  • mladý, přátelský kolektiv s nadšením pro inovace a kvalitu

  • špičkově vybavené pracoviště a laboratoře

  • zajímavé R&D projekty realizované ve spolupráci se zahraničními vývojovými centry Siemens Mobility

  • každodenní využití anglického jazyka

  • unikátní technologie a know-how

    Co u Vás oceníme

  • dobrou znalost angličtiny (němčina výhodou)

  • znalosti návrhu embedded HW, digitální i analogový design, napájecí zdroje, mikro-kontroléry

  • týmového ducha, analytické a systémové myšlení, skutečné zaujetí pro kvalitu

    Můžeme Vám nabídnout

  • práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost

  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci

  • systematickou podporu expertního rozvoje

  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens Mobility

  • otevřené možnosti expertního i manažerského růstu

  • flexibilní pracovní dobu

  • elektronické stravenky

  • Multisport kartu

  • příjemné prostředí s prostory pro relaxaci a zábavu

  • moderní pracoviště přímo u metra B Stodůlky

Job ID: 72573

Organisation: Mobility

Experience Level: Student (Not Yet Graduated)

Job Type: Part-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected