Siemens Careers

Specjalista ds. VAT

Warszawa, Poland
Finance

English (UK)

Job Description

Dla Siemensa  poszukujemy osobny na stanowisko Specjalisty ds. VAT. Osoba na tym stanowisku  będzie odpowiedzialna za weryfikację transakcji dotyczących VAT dla przydzielonych spółek z Grupy Siemensa w Polsce.

Jak będzie Twój zakres zadań?

  • Weryfikacja przeksięgowywania podatku VAT ( należny i naliczony) i salda zobowiązań VAT z Urzędem Skarbowym na koniec miesiąca

  • Weryfikacja i uzgodnienie salda podatku VAT ze sprzedażą na koniec roku obrachunkowego

  • Weryfikacja faktur wewnętrznych przygotowanych przez Centrum Usług Wspólnych  (VAT, reklama, WNT, Import usług)

  • Weryfikacja kodów podatkowych oraz sprawdzenie obowiązku podatkowego: zakupy, sprzedaż

  • Wypełnienie i wysłanie podpisem elektronicznym deklaracji VAT-7, UE, JPK VAT.

  • Wsparcie merytoryczna  w zakresie podatku VAT dla pracowników spółek (w tym prowadzenie szkoleń i  aktualizacja intranetu)

  • Uczestnictwo w kontrolach skarbowych i krzyżowych

  • Składnie wniosków o zwrot VAT oraz  prowadzenie korespondencji z US dot. Korekt i  z Urzędami Celnymi w zakresie VAT (procedury uproszczone),

  • Zastępowanie osoby odpowiedzialnej za sporządzanie Intrastatu.

Jakie wymagania muszę spełniać, aby ubiegać się o tę pracę?

  • Wykształcenie wyższe (preferowany kierunek finanse i rachunkowość)

  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w księgowości, podatkach lub finansach

  • Znajomość przepisów podatkowych i chęć rozwoju w tym kierunku

  • Znajomość j. angielskiego  na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację biznesową

  • Rozwinięte zdolności analityczne i  komunikatywność

  • Chęć do poszerzanie wiedzy i  uczenia się nowych zagadnień

  • Sprawna obsługa MS Office, w szczególności Excel,

  • Licencja Ministerstwa  Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg – będzie dodatkowym atutem

  • Znajomość SAP mile widziana.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o  pracę

  • Wsparcie doświadczonych profesjonalistów przy wdrożeniu

  • Przyjazną atmosferę pracy w stabilnej, globalnej firmie

W jaki sposób mogę aplikować?

Osoby zainteresowane prosimy o składanie aplikacji przez przycisk „Aplikuj teraz”.

Job ID: 79697

Organisation: Controlling and Finance

Experience Level: Mid-level Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected