Siemens Careers

IoT Solution Architekt

Praha, Czech Republic
Research & Development

English (UK)

Job Description

V našem R&D centru Corporate Technology se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens pro průmyslovou automatizaci.

Příležitost pracovat jako solution architekt pro průmyslový internet věcí (IIoT)  jako lídr v oblasti digitalizace a uvádění myšlenky čtvrté průmyslové revoluce do praxe, poskytujeme našim partnerům a zákazníkům poradenství a implementaci řešení založených na konceptu internetu věcí a chytrých sítí.

Vaším úkolem bude

·       integrace IoT řešení v oblasti průmyslové automatizace v prostředí zákazníka

·    ·       technické pre-sales a after-sales konzultace pro zákazníky

·    ·        porozumění požadavků zákazníků

·    ·       návrh architektury řešení

·   ·       komunikace s dodavateli

·     ·       spolupráce s vývojáři z dalších týmů (interních i externích) na návrhu a realizaci řešení

Těšit se můžete na

·       ·       bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč

·       ·       zajímavé projekty realizované ve spolupráci s vývojovými centry koncernu Siemens AG

·       ·       špičkově vybavené pracoviště

·       ·       každodenní využití anglického jazyka

·      ·       kombinaci IoT a průmyslové automatizace

Co u Vás oceníme

·       ·       orientace v hlavních cloudových platformách a databázových systémech

·       ·       abstraktní myšlení a znalost principů systémové architektury

·       ·       přehled o síťových technologiích, zejména HTTPS

·       ·       schopnost pracovat s technologiemi C nebo C++ nebo .NET Core nebo Java (preferujeme .NET) dále HTML, CSS a JavaScript nebo TypeScript

·       ·       flexibilita, možnost cestovat v rámci ČR

·       ·       zkušenosti z oboru průmyslové automatizace nebo IoT výhodou

Můžeme Vám nabídnout

·       ·       tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci

·       ·       otevřené možnosti expertního i manažerského růstu

·       ·       5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemní mateřské školky v Praze a Ostravě pro lepší skloubení pracovního a soukromého života

·       ·       individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění

·       ·       příspěvek na stravování ve formě stravenek nebo příspěvku ve firemní kantýně

·       ·       možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma

Job ID: 87596

Organization: Internet of Things

Experience Level: Mid-level Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected