Siemens Careers

IoT solution architekt

Praha, Czech Republic
Research & Development

English (UK)

Job Description

V našem R&D centru Corporate Technology se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens pro průmyslovou automatizaci.

Příležitost pracovat jako architekt IoT řešení jako lídr v oblasti digitalizace a uvádění myšlenky čtvrté průmyslové revoluce do praxe, poskytujeme našim partnerům a zákazníkům poradenství a implementaci řešení založených na konceptu internetu věcí a chytrých sítí.

Vaším úkolem bude

  • ·       integrace IoT řešení v oblasti průmyslové automatizace v prostředí zákazníka
  • ·       technické pre-sales a after-sales konzultace pro zákazníky
  • ·       porozumění požadavkům zákazníků
  • ·       návrh architektury řešení
  • ·       komunikace s dodavateli
  • ·       spolupráce s vývojáři z dalších týmů (interních i externích) na návrhu a realizaci řešení

Těšit se můžete na

  • ·       bonus za nástup do společnosti ve výši 50 000 Kč
  • ·       zajímavé projekty realizované ve spolupráci s vývojovými centry koncernu Siemens AG
  • ·       špičkově vybavené pracoviště
  • ·       každodenní využití anglického jazyka
  • ·       unikátní technologie a know-how
  • ·       přátelský kolektiv

Co u Vás oceníme

  • ·       flexibilita, možnost cestovat
  • ·       anglický jazyk (čtení a psaní technické dokumentace, plynulá komunikace)
  • ·       komunikační schopnosti a porozumění potřebám zákazníka
  • ·       abstraktní myšlení a znalost principů systémové architektury
  • ·       zkušenosti z oboru průmyslové automatizace nebo IoT výhodou
  • ·       přehled o síťových technologiích, zejména HTTPS
  • ·       orientace v hlavních cloudových platformách a databázových systémech
  • ·       schopnost pracovat s technologiemi C nebo C++ nebo .NET Core nebo Java (preferujeme .NET) dále HTML, CSS a JavaScript nebo TypeScript

Můžeme Vám nabídnout

  • ·       práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost
  • ·       tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • ·       systematickou podporu expertního rozvoje
  • ·       sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens
  • ·       otevřené možnosti expertního i manažerského růstu
  • ·       5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemní mateřské školky v Praze a Ostravě pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • ·       individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • ·       příspěvek na stravování ve formě stravenek nebo příspěvku ve firemní kantýně
  • ·       možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma

Job ID: 87596

Organisation: Corporate Technology

Experience Level: Mid-level Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected