Siemens Careers

Strokovnjak za tehnično prodajno podporo

Ljubljana, Slovenia
Sales

English (UK)

Job Description

O NAS

Siemens je že več kot 140 let partner slovenskega gospodarstva. Prve oblike sodelovanja, za katere obstajajo dokazi, segajo v leto 1869, ko je ustanovitelj korporacije Siemens Werner von Siemens s takratno Kranjsko industrijsko družbo podpisal sporazum o sodelovanju na področju proizvodnje železa v Zoisovih fužinah na Radovni. Od leta 1992 ima Siemens v Sloveniji regionalno družbo.

Opis delovnega mesta
  • razvija, oblikuje in izdela tehnični del ponudbe za kupca
  • analizira tehnične zahteve kupca ter tako prispeva k boljši presoji, katere produkte ali rešitve vključiti v ponudbo
  • izdeluje tehnične analize in kot del prodajnega tima nudi podporo pri postopku izdelave ponudbe v vseh fazah procesa
  • izdeluje kalkulacije in ponudbe v skladu z dogovorjenimi pogoji
  • pripravlja, pregleduje in knjiži naročila kupcev / spremembe naročil
  • pregleduje naročila kupcev in preverja njihovo skladnost in popolnost v sodelovanju z vsemi deležniki na strani kupca in na strani Siemensove prodajne ali projektne organizacije
  • posreduje naročilnice ustreznim prodajalcem v skladu z zahtevami kupca
  • zagotavlja pravočasno dobavo / fakturiranje opreme
Pričakujemo
  • strojni tehnik (najmanj končana srednja strojna šola); VII. stopnja ustrezne tehnične izobrazbe ali VI. stopnja ustrezne tehnične izobrazbe je prednost
  • zaželene delovne izkušnje s področja prodaje, vendar niso potrebne
  • zaželene delovne izkušnje iz mednarodnega okolja
  • poznavanje hidravlike
  • osnovna znanja iz HVAC regulacij (gretje, klimatizacija, prezračevanje…)
  • poznavanje računalniškega okolja Windows in MS Office (Word, Excel, Power Point), AutoCad, BIM (osnove)
  • zaželena IT znanja in poznavanje digitalizacije
  • dobro znanje angleškega jezika, prednost znanje hrvaškega/srbskega jezika
  • vozniški izpit B kategorije
  • zaželene prezentacijske sposobnosti
  • želja po nenehnem učenju, inovativnost in motiviranost za lastni razvoj
  • samostojnost pri delu in samozavestnost
  • delovanje v skupini (“Team player”)
Rok prijave: 24.02.2019.

Če ustrezate vsem pogojem in bi vas tako delo zanimalo, vas vabimo, da se prijavite preko portala z življenjepisom V SLOVENSKEM IN ANGLEŠKEM JEZIKU.

Job ID: 97973

Organisation: Building Technologies

Experience Level: Early Professional

Job Type: Full-time

Can't find what you are looking for?

Let's stay connected